Latest post

Dy dashuritë ‘polimerike’ të ‘Për’Puthen’ dhe protagonistët e tyre

Këtë vit emisioni “Për’Puthen” 2 ka pasur shumë të reja ku këto risi kanë bërë që ai të marrë këtë famë që ka, të thyejë të gjitha rekordet e shikueshmërisë në TV, rrjete sociale dhe më e rëndësishmja në YouTube…

Ja pse Barça beson tek “La remontada”

Në Spanjë besojnë te përmbysja, por e dinë që misioni është i vështirë dhe deri diku i pamundur. Megjithatë, gazeta katalanase “Mundo Deportivo” ka renditur 10 arsye për të besuar te mrekullia. BASHKIMI – Në një sezon me ulje-ngritje, grupi…

Skuàlifikimi nga CHLG “tròndit” Juven. Ronaldo mendon largimin

Juventus nuk ia doli dot të kualifikohej në raundin tjetër të Champions League, edhe pse fitoi me rezultatin 3-2 kundër Portos. Bardhezinjtë e shikojnë sërish veten jashtë kompeticionit europian dhe të menjëhershëm ishin zërat për làrgimin e Cristiano Ronaldos. Në…

Nga Jurgis Çyrbja, Rrahman Rrahja te djali i Aqif Rakipit, ja kush fshíhet te lista e PS

Lista e kandidatëve të Partisë Socialiste “fsheh” brenda saj dhe emra të përfolur më parë për drejtësinë. Selia rozë nuk arriti edhe kësaj radhe që të paktën emrat që kanë dalë në pérgjímet e pròkurorisë, apo familjarë të deputetëve të…

Barcelona dëshiron yllin e “Redsave”

Mesfushori holandez i Liverpoolit, Georginio Wijnaldum, po kërkohét me ngulm nga skuadra e Barcelonës. Georginio Wijnaldum mbetet shënjéstra kryesore e klubit katalunas për afatin kalimtar të verës. Gjithsesi, një transfer i tillë është shumë e vështírë që të ndodhë. 30-vjeçari…

Dalin pamjet! Sulmohet lokali i Atdheut të ‘PërPuthen’ (VIDEO)

Një ngjàrja jashtëzakonisht e réndë i ka ndodhur një prej konkurrentëve më të famshëm të ‘PërPuthen’. Bukuroshi nga Gjakova Atdhe Xharravina është sùlmuar nga një grup djemsh pa pasur një arsye konkrete. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:30 është objekt…

“Dísfata e rëndé ndaj Portos”. Juve bën gati listën e largímeve.

Eléminimi i mbrëmshëm në Champions League nga skuadra e Portos ishte një goditjé e madhe për skuadrën e Andrea Agnellit i cili nuk e ka ndërmend të tolerojë gabimé të tilla. Zonjën e Vjetër këtë verë po e pret një…

Skandal në PërPuthen/ Vetëm 10 ditë në program konkurrentja kapet mat me…(VIDEO)

Ditët e fundit, në “Përputhën” konkurrentët kanë rastin të rréfejnë për shkéljet që kanë bërë, në mënyrë që të mos penàlizohen nga produksioni. Aristela, një prej konkurrenteve më të reja të emisionit “Për’puthen” në Top Channel, është fotografuar në një…

‘Bemë mama të të ngjaj’/ Ngjashmëri e frikshme mes Antonelës dhe të ëmës (FOTO)

Antonela Berisha, vajza simpatike shkodrane që banon në Milano është ndër konkurrentet më të komentuara të momentit në emisionin ‘Për’Puthen’. Ajo bëri bujë shumë të madhe kur hyri në emision duke shfaqur dy pëlqimet që kishte për Mevlanin dhe Atdheun….

Porto shokon Juvetusin, shënon me penallti (VIDEO)

Është zhbllokuar pas 18 minutash lojë ndeshje Juventus-Porto. Janë miqëtë që gjetën golin e parë nga penalltia me Oliviera. Demiral gabon brenda zonës duke penguar Taremin dhe gjyqtari akordon penallti në favor të Portos. Oliviera nuk gabon nga 11-m duke…