Latest post

E pabesueshme! Khabib zbulon frikën më të madhe të Ronaldo-s

Cristiano Ronaldo dhe Khabib Nurmagomedov janë miq prej vitesh. Admirimi mes tyre është i njohur dhe ata flasin rregullisht, si për karrierën e tyre, ashtu edhe për jetën personale. Rusi ka zbuluar një nga rrëfimet, që sulmuesi i Juventusit do…

Barcelona mendon shitjen e kampionit te botes (FOTO)

Përmbysja në Kupën e Mbretit dhe fitoret në La Liga që kanë ringjallur Barcelona-n, rrezikojnë të kenë edhe një aspekt negativ. Të paktën për të ardhmen e Antoine Griezmann. Sipas Ok Diario, në fakt, moduli i ri i përdorur nga…

Chiellini mund te terhiqet, ja cili lojtar mund ta zëvendësoje atë

Atmosferë revolucioni në shtëpinë e Juventus. Zonja e Vjetër duket se ka ardhur në fundin e një cikli, me disa lojtarë që mund të thonë lamtumirë. Mes këtyre është edhe Giorgio Chiellini. Mbrojtësi duhet të rinovonte me një vit kontratën,…

Ish-kapiteni i Juventusit gati për Kryetar Bashkie i Torinos

Claudio Marchisio, ish-futbollist i Juventusit dhe përfaqësueses së Italisë, ka një pasion të madh për politikën. Në një intervistë dhënë, ai pranoi se do të dëshironte të merrej me diçka tjetër. Në muajt e ardhshëm, Torino do të duhet të…

Juventus kerkon yllin Brazilian te Chelsea (FOTO)

Një nga repartet ku Juventus ka çaluar më së shumti në sezonet e fundit ka qenë padyshim mesfusha. Afrimi i Rabiot apo Ramsey kanë qenë dështime për bardhezinjtë, pasi të dy lojtarët nuk kanë patur impaktin e duhur. Për sa…

Festimi epik i Piques ne golin e 2 shenuar ndaj Sevillas (VIDEO)

Barcelona është kualifikuar në finale të Copa del Rey apo Kupës së Mbretit pasi ka eliminuar më shumë vështirësi Sevillën pas dy ndeshjeve të zhvilluara, ndërsa festa ka qenë e madhe. Katalunasit kanë fituar 3-0 pas vazhdimeve dhe kanë siguruar…

Juventus, serish raste me COVID 19

Përmes faqes zyrtare të internetit, Juventus njofton se ka gjetur një pozitivitet të ri brenda grupit të Andrea Pirlo. Sidoqoftë, ky nuk është një lojtar: “Klubi i Futbollit i Juventusit njofton se, gjatë kontrolleve të parashikuara nga protokolli në fuqi,…

“Juventusi bëri gabim që mori Ronaldon”

Superylli i Portugalisë nuk ka qenë në gjendje akoma të fitojë Ligën e Kampionëve me Juventusin, që nga bashkimi me të në vitin 2018 Ish-lojtari i Italisë, Antonio Cassano ka thënë se nënshkrimi i Cristiano Ronaldos është provuar të jetë…

Barcelona e donte me çdo kusht, Lautaro Martinez habit me deklaratën e tij

Gjigandët spanjollë donin sulmuesin argjentinas si zëvendësuesin e tyre për Luis Suarez, por ai është vendosur të vazhdojë karrierën e tij në Milano. Lautaro Martinez ka vendosur të nënshkruajë një kontratë të re me Interin dhe thotë se lidhjet me…

Chiesa: Juventusi ende beson në Scudetto, do të…

Federico Chiesa këmbëngul se Juventusi ende beson në Scudetto, edhe pas barazimit befasues 1-1 me Hellas Verona. Bianconerët humbën një mundësi ideal për t’i ofruar në pesë pikë liderëve të Interit, por kjo nuk ka ulur motivin e ekipit nga…