Lajme

Shënoi gol pas 10 muajsh, Ansu Fati vrapon për të falenderuar…(VIDEO)

Ansu Fati është rikthyer në radhët e Barcelonës edhe atë duke arritur të shënojë që në ndeshjen e parë. Talenti spanjoll u inkuadrua në minutën e 81-të të ndeshjes kundër Levantes, të cilën Blaugranët e fituan me rezultat 3-0. Hyrja…

4957 ditë më pas, Barcelona feston golin e një numër “10” ndryshe nga Messi! I fundit Ronaldinho

Barcelona kthehet për të fituar në ligë, pas dy barazimeve të vendosura njëra pas tjetrës me Granadën dhe Cadiz. Fitorja 3-0 për blaugranët (të cilët nuk e kishin Koeman në stol, të skualifikuar) kundër Levantes, tashmë u vulos dy herë…

Legjenda e Juventus shkund Dybala: Nuk ka më justifikime, të bëjë atë që…

Franco Causio, fitues i Kupës së Botës me Italinë në 1982-shin dhe i gjashtë kampionateve me Juventus-in, ka folur për problemet e Juventus pas lamtumirës së Cristiano Ronaldo-s: “Një lojtari të kalibrit të Ronaldo-s i duhet thënë vetëm faleminderit për…

U përfol për lídhje të re, Tea habít me deklaratën për shoqëruesin e saj “Është gày”

Tea Trifoni vazhdon të përfolet vazhdimisht në median rozë. Pas ndarjes nga Bearti ajo u përfol për lídhje të re me një djalë, i cili e shoqëroi edhe në Dubai. E pikërisht këto raportime të medias online kanë qenë në…

Guardiola paguan klauzolën, hapet rruga për Juventus-in (FOTO)

Manchester City është mes klubeve që investon më shumë në merkato, siç ka treguar edhe në sesionin e verës me blerjen e Grealish. Megjithatë, Guardiola ka ndërmend të vazhdojë ta përmirësojë skuadrën, për të pasur një ekip gjithmonë e më…

Man.City i ofroi Sterlingun te Barcelona, por kërkoi në shkëmbim…(VIDEO)

Klubi anglez, Manchester City i ofroi Barcelonës gjatë verës anglezin Raheem Sterling, por kërkoi në këmbim shërbimet e sulmuesit Ansu Fati. Zyrtarët e Barcelonës dhe Cityt – përfshirë presidentin e Blaugranave, Joan Laporta dhe trajnerin e Cityt, Pep Guardiola –…

Conte tek Barcelona? Ja çfarë po flitet…

Ish-trajneri i Interit, Antonio Conte nuk ka interes të marrë detyrën e Arsenalit, por as të Barcelonës, pasi është përfolur kohëve të fundit. Conte nuk po kërkon të bashkohet me Barcelonën ose Arsenalin si menaxher, pavarësisht lidhjeve me të dy…

Gjésti ‘antisportiv’ i Busquets që e shpëtoi Barçen nga hùmbja ndaj Cadizit (VIDEO)

Barcelona nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola 0-0 ndaj Cadizit. Por katalunasit kanë mundur ta humbasin këtë ndeshje në minutën e fundit, sikur mos të vinte një reagim nga Sergio Busquets. Po zhvillohej minuta e 96-të…

Ish-ylli i Barçës i merr vendin Koeman? Trajneri i njohur ka diçka për ti thënë…

Një nga emrat që shihet si zëvendësues për Ronald Koemanin, është edhe Thierry Henry, ish -futbollistit të Barcelonës dhe aktualisht asistenti Robert Martínez te Belgjika. Raymond Domenech, i cili ishte trajner i legjendës franceze për 6 vjet, ka folur për…

E kërkon Barcelona, ylli i Ajax nuk e ka ndermend të largohet nga holandezët (FOTO)

Andre Onana është rikthyer në qendër të vëmendjes, kur ndodhet në javët e fundit për ta shlyer sùspendimin. Portieri kamerunas kishte rezultuar pozitiv në testin anti dòping dhe ishte pezùlluar me një vit ndalesë loje. Por së fundmi CAS i…