admin

Chiellini nuk rinovon, Juve rikthen mbrojtsin e ‘dështuar’ (FOTO)

Atmosferë revolucioni në shtëpinë e Juventus. Zonja e Vjetër duket se ka ardhur në fundin e një cikli, me disa lojtarë që mund të thonë lamtumirë. Mes këtyre është edhe Giorgio Chiellini. Mbrojtësi duhet të rinovonte me një vit kontratën,…

Pirlo rikuperon tre titullarë për ndeshjen ndaj Lazios, por Cristiano Ronaldo…

Arthur, Bonuçi dhe Cuadrado: trajneri Andrea Pirlo rikuperon tre elementë të çmuar për ndeshjen e madhe të mbrëmjes së sotme kundër Lazios në “Allianz Stadium”. Cristiano Ronaldo nuk është në gjendjen më të mirë, i cili është ende në listën…

Del fanella e parë e Barçës për sezonin 2021/22 por Messi…

Barcelona nuk e di ende nëse Lionel Messi do mbajë të veshur fanellën e parë për edicionin 2021/22, por ata tashmë e dinë se si duket ajo. Dizajni i ri do të ketë vija vertikale për pjesën më të madhe,…

2 klubet e famshme të Premier Ligës merkato tek Juventus

Agjenti italian, Vincenzo Morabito ka thënë se Juventusi ka refuzuar një ofertë nga Manchester City për Adrien Rabiot dhe konfirmon që Manchester United e vlerëson Fabio Paraticin. Morabito, një agjent dhe ndërmjetësues italian, foli për Tuttosport përpara ndeshjes Juventus –…

Si tentoi ta ndalonte ish presidenti Bartomeu hetimin e brendshëm të Barçës

The Mossos d’Esquadra – emri për forcén policoré katalunase – besojnë se ish-presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu u përpoq të ndalojé hétimin e brendshëm të klubit në skàndalin “BarcaGate”. Pasi detajet e para u bënë publike në shkurt të…

Giroud ishte i Juventusit por…

Sulmuesi francez ishte një nga objektivat e verës së kaluar në merkaton e Juventusit. Në fund, Pirlo zgjodhi Alvaro Morata, i cili po e paguàn për besimin e tij me golat në Champions. Midis emrave të lidhur me ekipin bardhezi,…

Barça lë pas “problemet” dhe rikthehet më pozitive se kurrë

Kundër Sevijes, Barcelona konfirmoi që është një skuadër në rritje, duke u përmirësuar, duke u bërë kompetitive dhe më e rebéluar në fushën e lojës. Ekipi i Koeman po kalon një formë shumë pozitive, diçka që kishte kohë që nuk…

Juventusi tenton të mposhtë sonte “mallkimin” Lazio

Andrea Pirlo duhet të mpòshtë një kundërshtàr më shumë sot në “Allianz Stadium”: “macen e zézë” që quhet Lacio. Është normale që të bëhet një çështjé edhe psikologjike përbàllja me kundërshtàren që Juventusi ka vuàjtur më shumë në dy sezonet…

Telenti katalanas në mëdyshje për të ardhmen e tij

Një nga talentët më premtues të Barcelonës pritet të jetë Ilaix Moriba, i cili ka debutuar këtë sezon me ekipin e parë në muajin janar. Që nga debutimi i tij, mesfushori ka dhuruar 2 asist në 4 ndeshje, një rendiment…

“Juventus-Lazio” , luhet sonte super sfida

Interi arràtiset, por Juventusi dëshiron të përpiqet të afrohet me kreun, gjithashtu falë një ndeshjeje kundër Napolit, që duhet të rikuperohet. Sidoqoftë, përpara bardhezinjve është ndeshja e madhe kundër Lazio, e cila ka provuar vazhdimisht se është sfíduese dinjitoze e…