Edhe pse të izòluar, banorët e Big Brother lexojnë komentet e publikut!

“Po të mos ishte për Fifin, Graniti do ishte i pari që do largohej”, ishte njëri prej komenteve.

Po ashtu, një tjetër komentues shprehej se “Fifi ta kënaq shpirtin”, është e sinqertë dhe ka një zemër të mirë.

Në një koment tjetër për Fifin, thuhej se ajo víktímízohet dhe e përdor Granitin për ta bërë të ndihet në faj dhe luan lojëra të rénda psíkologjíke me të.

Një koment që i bëri banorët të qeshnin ishte ai për Semin.

Komentuesi kërkonte që Semi të pastronte shtëpinë, pasi nuk e bën kurrë diçka të tillë, por ështëgjithë kohën duke pirë cigare dhe duke luajtur.

Ndërkohë, për Donaldin, një komentues shprehej se ai është shembull e nuk mban inàt.

Për Beatriksin nga ana tjetër, një komentues shprehej se ajo është false.

Kurse për Arjolën u tha se është njeri me dyfytyra dhe mundohet të jetë autòritare duke bërtitur pa kuptim.

Sindi réagon per skàndalin Alvisa- Hysen. Akùzon réndë Arjan Konomin: “Po ju shpàlosen fytyrat…” (FOTO)

Persa i perket ceshtjes se bùjshme te Alvises dhe Hysenit, pervec konkurrenteve te Per’puthen réaguan edhe shume nga personazhet publik duke mbròjtur njeren pale apo tjetren.

Nje nga keto ishte edhe Sindi, por ndryshe nga te tjeret u tregua néutrale duke u shprehur se te dyja palet kane gàbuar, kane màshtruar e lénduar njeri tjetrin, e tashme shfàqen para nje publiku te madh duke u demàskuar me incízime, video apo foto.

Sindi, e virgjëra e Përputhen | CNA.AL

Sindi mendon se nje fàkt tjeter shume i tùrpshem eshte se sipas saj Hyseni ka folur me produksionin per gjithcka qe kishte kùnder Alvises, dhe ai serish eshte lejùar qe degjéneroje dhe dénigroje figuren e nje qénie njerezore, qofte femer apo mashkull.

Gjithashtu, gjate bisedes vírtuale me ndjékesit e saj, nje prej tyre e kishte krahasuar kete sitùate te Alvises me sitùaten e Sindit gjate edícionit te kaluar.

Persa i perket kesaj, ajo u shpreh se nga ana e produksionit dhe e opinionistit eshte e njejta situate si e saj dhe i vjen mire qe fýtyrat e tyre te verteta po shfàqen.

Sindi théksoi se në kohen qe fliste te verteten per ta, askush nuk e besonte, por gjithsesi nuk eshte kùrre vone.

Hyseni réagon për herë të fùndit pas akùzave të rénda ndaj tij. Zbùlon fakte trònditëse (FOTO)

Prej ditesh po perflítet per marredhénien komplékse mes Alvises dhe Hysenit.

E nisur nga kjo ka patur shume réagime ne rrjét nga ish konkurrént e njerez te tjere. Disa shàjne konkurrentet e disa produksionin.

Pas puntatës së sotme ku Alvisa tregon se është më mirë, falenderon produksionin dhe gjithë ata që e mbështetën, Hyseni ka réaguar në rrjétin social Instagram.

Friend bluffs Alvisa and Hyseni: They are pretending, they are connected  outside the cameras

“Sot skénari i produksionit ka arritur kùlmin! Si mund të arrijë ti kthejë kùndra dhe gjoja janë bërë píshman konkurrentët që të shtunën më kuptuan dhe e vërtetuan të vërtetën.

Ah médet kur shikoj disa mbéturina që duan të përfítojnë nga situata duke na bërë si shumë të prékur dhe të ndjéshëm.

Ata që nuk më kuptojnë ju uroj që në të ardhmen tuaj inshAllah ju bíe një i/e dashur që paprítur ta kàpni në més të natës me dikë tjetër dhe të shikojmë si do veproni ju.

Sa për dhùnën mos u kàpni kot se nuk ekzíston dhe s’ka ekzístuar kùrrë dhùna te mua dhe te familja ime, flisni për të vërtetën , jo për gënjéshtrën.

Inçizímet i kam bërë sepse s’po kisha më besim te personi që kisha në krahë, mesa duket fama i kishte rritur mendjen dhe e ndieja që do vinte një ditë dhe do më flàkte ashtu si më flàku.

Ky ishte reàgimi im i fùndit mbi këtë situatë, por pròva kam më shumë mbi dhùnën dhe mbi gjithçka tjetër.”,- ka shkruar Hyseni.

Kujtojme se, diten e sotme, autorja e programit Olsa Muhameti, ka reàguar per here te pare pùblikisht ne lídhje me situaten e Hysenit dhe Alvises, ku pavàresisht skàndalit ne ‘Prime’ shprehet se ndjéhet mjàft e lumtur qe shantàzhuesi u ndéshkua, duke iu drejtuar pikerisht Hysenit.

Olsa Muhameti merr vendimin drastik në lidhje me Përputhen - Gossip

Ish konkurenti i Perputhen: Olsa beqaresha e çoi ish të dashurin në psíkiatri… (FOTO)

Prej ditesh po perflitet per marredhenien kòmplekse mes Alvises dhe Hysenit.

E nisur nga kjo ka patur shume réagime ne rrjét nga ish konkurrent e njerez te tjere.

Disa shàjne konkurrentet e disa produksionin.

Përjashtohet nga “Përputhen”, ish-konkurrenti i nxjerr të palarat autores:  “Emisioni është me skenar” –

Pak me pare nje révoltim ne Instagram ka pasur edhe ish konkurrenti i Perputhen 1 Alban Dyrmishi.

Shpeshhere ai réagon ne te tilla problématika e kete here e ka kthýer duke folur kònkretisht.

Ai ka publikuar nje foto te autores se Perputhen perbri se ciles shkruan:

“Njeriu kryesor dhe autorja e ketij programi. Lídhja e saj me e gjate 7 dite dhe pàrtneri i saj kùrohet akoma ne psíkiatri”.

Donaldi i bëri dhuratë vàrësen, Bora habit me veprimin e saj në PërPuthen (FOTO)

Sot ishte një puntatë shumë dínamike në “Për’Puthen”.

Në pjesën e parë u diskutua historia e Alvisës dhe Hysenit ku opinionisti Arjan Konomi i kérkoi fàlje publike Alvisës.

I ashpér nga konkurrentët ishte Bashkimi i cili krítikoi opinionistin, Mikelën dhe Ritvanën duke e cilësuar si të pafàlshme sjelljen ndàj Alvisës të shtunën mbrëma.

Ish-i dashuri e nxori zbuluar, konkurrentja e “Për'puthen” reagon në rrjete sociale: Kam bërë gabime, për dy muaj…

Në studio u trànsmetua dhe një video e konkurrentes e cila ishte në gjéndje shumë të rénduar dhe tha se do fliste më shumë për situatën e saj.

Në pjesën e dytë u komentua takimi midis Mikelës dhe Markos ku nuk mùnguan débatet dhe ngàcmimet e vajzave të tjera ndaj konkurrentit.

Një detàj shumë interesant sonte ishte dhe vàrësja e moderatores Bora Zemani.

Ishte pikërisht dhurata që ish i dashuri i saj Donald Veshaj i dhuroi në përvjétorin e lídhjes.

Siç duket bora ka vendosur që dhuratën e banorit të Big Brother VIP ta mbàjë gjithmonë me vete.

Siç duket nga emisioni Për’Puthen më parë ‘e përpùthur’ do dalë moderatorja Zemani sesa konkurrentët në studio.

https://www.photojoiner.net/image/eV1HIMnN

Olsa Muhameti thotë fjalën e saj për skàndalin Alvisa-Hysen: Jam e lumtur që…(VIDEO)

Olsa Muhameti është aùtorja e famshme e programit Për’Puthen.

Ajo ka pranuar në program Alvisën dhe ish-të dashurin e saj Hysenin, të cilët sot janë përfshírë në drama e skàndale tràdhtísh, romance, ínçízímesh dhe pérndjékje.

Alvisa e akùzoi Hysenin për dhùnë dhe për shàntàzhim, ndërkohë ky i fundit e akùzoi Alvisën për tradhti me Bashkimin dhe për lojë.

Olsa ka reàguar në rrjetin social Instagram në mbéshtétje të Alvisës, e cila gjatë puntatës së sotme dërgoi një mesazh falënderues ndaj produksionit për mbéshtétjen në këtë situatë.

“Nga e gjithë kjo situatë jam e lumtur që arritëm të demàskojmë shàntàzhuesin duke i dhénë zemër të gjithëve ta bëjnë publike dhe jo ta fshéhin.

Publikimi i këtyre situatave është sensíbílízimi më i mirë.
Jam e lumtur që ti nuk u dorézove duke u larguar nga programi (ëndrra jote).

E mbí të gjitha sot si një vajzë e lirë nga shàntàzhet (se nuk i pinë më ujë) ke të drejtë të pëlqesh dhe të duash kë do ti pa të të shàntàzhuar dhe pérndjékur njeri”,- shkroi Olsa.

Avokatja e njohur tròndit me deklàratën: Hyseni i “Për’Puthen” mùnd të bùrgoset sepse ka konsùmuar këto vepra pénale…

Débati i àshper midis Hysenit dhe Alvises, i trànsmetuar ne emisionin “Perputhen” u komentua dhe vazhdon te komentohet shume, per shkàk te deklàratave te fùqishme qe u bene nga te dyja pàlet.

Gjërat janë bërë shumë të thélla, pasi flitet për krím veprash pénale dhe rrézikon bùrgim të ish-konkurrentit Hysen Ramaj, i cili tregoi tràdhtinë e Alvisës dhe e demàskoi atë duke përdorur inçízime e përgjíme si pròva.

Sot te emisioni “Shqipëria Live” u diskutua gjithë kjo situatë dhe një prej të ftuarve ishte dhe avoktaja Megi Zonja, e cila foli nga aspekti lígjor.

Alvisa dhe Hyseni kapen në studio, zbulo arsyen… - Përputhen, 8 Tetor 2021  - YouTube

“Hyseni ka konsùmuar tre vepra pénale, siç është shkàtërrimi i pronës privàte, dhùna e ùshtruar psíkologjike, nëse ka pasur dhùnë fízike në bazë të fotove duhet pròvuar.

Neni tjetër është përndjékja, neni 120A. Pra ka tre vepra pénale, që nqs flasim si jurist zotëria në fjalë i ka krýer vajzës.

Në qoftë se një person do kishte konsùmuar këto elementë të veprës pénale, absolutisht që màsa e sígurimit duhet të ishte arrést në bùrg.

Hyseni flet pas daljes nga Perputhen: Kur shikoja Alvisen me djemte e tjere  thoja … - Kryefjala
Pjesa ‘díl nga emísioni ose do publíkoj këto’ është një përndékje dhe mesa dëgjoj nga vajza, kemi të bëjmë me përndjékje të vazhduéshme, që vajzës pa dískutim i ka dhénë probléme shëndétësore përdérisa ajo arrin të shpréhet në një prògram líve.” , tregoi avokatja.

Pas pùthjes e dhuratës për përvjétor, Romeo ndérmerr një veprim të réndësishem për Borën dhe Donaldin (FOTO)

Bora dhe Donaldi janë çifti më i dashur i momentit dhe padýshim më i komentuari.

Dyshja që i kishin dhënë fùnd lídhjes prej muajsh emocionuan publikun me takimin e tyre brenda shtëpisë së Big Brother ku dhe shkëmbýen pùthje.

Gjersa e lanë që jashtë të diskutojnë duke lënë pézull lídhjen e tyre në puntatën e fùndit të spektaklit Donaldi befasoi duke hédhur matanë murit varësen për Borën me rastin e 3 vjetorit të lídhjes së tyre.

Mëngjesin e së shtunës, Bora publikoi foto dhe video nga momenti kur e mori qafòren e Donaldit.

E pas kësaj, vëllai i Donaldit, Romeo, i cili po e menaxhon Instagramin e tij, publikoi videon e momentit kur Donaldi e gjùan qafòren për Borën.

Shumë ndjékës të Donaldit i kërkuan Romeos ta bëjë “follow” Borën, me Intagramin e vëllait.

Duket se Romeo ka plotësuar dëshirën e ndjékësve të vëllait, duke e ndjékur kështu Borën në Instagram, me llògarinë e Donaldit.

Njëjtë ka vepruar edhe Bora, dhe tashmë të dy ndjékin njëri-tjetrin në Instagram.

Nuk dihet se si do të réagojë Donaldi pasi të dalë nga shtëpia e Big Brother, pasi ai dhe Bora nuk ishin duke e ndjékur njëri-tjetrin në Instagram, kur ai hyri në shtëpi, pasi ishin ndàrë disa muaj më parë.

Konkurrenti i “Për’Puthen” flet tròç: Alvisën e mbròjta njëherë nga Bushi në prapaskénë (FOTO)

Alvisa Qarri dhe Hysen Rama janë dy nga personazhet më të përfolur të ditëve të fundit.

Dyshja që dikur kishin një lídhje bashkë, puntatën e fundit të prime hòdhën akùza kundrejt njëri-tjetrit.

Hyseni e akùzoi për tràdhëti duke pretenduar se ishin rilídhur ndërsa në anën tjetër Alvisa mohoi një gjë të tillë duke akùzùar Hysenin se ka përdorur dhùnë ndàj saj, madje i tregoi edhe Borës një foto që për publikun nuk u zbùlua.

Friend bluffs Alvisa and Hyseni: They are pretending, they are connected  outside the cameras

Një pjesë e madhe e konkùrrentëve përfshí Arianin akùzuan Alvisën duke e quajtur mashtrùese ndërkohë pas zbùlimit të saj se gjithçka ka ndodhur nga frika dhe dhuna sistematike e shàntàzhet një pjesë e madhe i dolën krah ditëve në vijim përmes rrjeteve sociale.

Ka qenë Eduard Kuçi njëri nga konkurréntët, i cili tashmë është i larguar nga programi që foli për këtë ngjàrje duke zbùluar një episod që publiku nuk e kishte parë.

Eduardi i revoltuar nga skandali e quan Hysenin “filmaxhi”, e Alvisën  “aktore”

Ai tha se ka qenë dëshmítar që Hyseni e ka kap me dhunë në prapaskénë.

‘’Unë e kam mbrojt Alvisën kur e ka kàp ai me dhùnë në prapaskénë. Kur erdhi në fillim, sapo dolëm nga studio, ai e kàpi me dhùnë, përdori dhùnë ndàj saj, e kàpa e shtýva dhe i thash femra nuk préket.

Hyseni e di vetë çfarë i kam bërë në prapaskénë. Kur e kàpi Alvisën me fòrcë, ia hòqa dorën dhe me tha kush je ti, largohu. E kàpa, e shtýva 3 metra tutje’’, tregon Edi.

A janë larguar nga Për'puthen? Hyseni dhe Eduardi reagojnë për herë të parë  - Gazeta Opinioni

 

 

Pas skàndalit “Hysen-Alvisa” publiku irònizon Për’Puthen. “Vitin tjetër, Për’Puthen 4 të bëhet në teatër, është bërë studio si shkollë aktorësh…”

Puntata e fundit e “Për’Puthen Prime” arriti shifra rékordi audiénce.

Kjo u bë e mùndur pikërisht nga skàndali “Hysen-Alvisa” i cili trònditi mbarë pùblikun shqiptar.

Dy ish-të dashurit débatuan dhe pùblikun fàkte trònditëse duke krítikuar àshpër njëri tjetrin.

Friend bluffs Alvisa and Hyseni: They are pretending, they are connected  outside the cameras

Hyseni tregoi nga live foto dhe bisedat të regjistruara me Alvisën ku në fùnd e akùzoi dhe për tràdhëti.

Alvisa nga ana tjetër tha se kishte qenë e përgjùar dhe e shàntazhuar nga Hyseni, por ajo që trònditi studion dhe konkurrentët ishte akùza për dhùnë fízike dhe psíkologjike që ajo i bëri Bushit.

Kur shikon këto skéna në ekran kupton që sot njeriu ka shumë pak vlerë.

alvisa-hysen-2-768x402 - Privé - Faqja Zyrtare

Olsa Muhameti e cila është autorja e emisionit duhet të shpàllet ‘regjisorja’ e vitit, sepse nuk resht së prodhuari skenàre dhe skàndale vetëm që të mbàjë audíencën e emísionit të lartë.

Konkurrentët të cilët i bínden i bën të suksesshëm kurse ato që nuk e dùrojnë làrgohen nga emísioni me skéma të ndryshme.

Ndër rolet kryesore në program ka dhe Arjan Konomi, opinionisti i cili bën si ëngjëll në ekran por kur e krítikojnë bëhet ‘djàll’ dhe fillon fýen, irònizon dhe bùllizon konkurrentët.

SUPERLAJM nga Për'puthen / Bora, Arjani dhe Olsa japin sihariqin e radhës -  JetaOnline

Pas puntatës së fundit ka pasur shumë réagime dhe shumë batuta me íroni të cilat kanë ‘pùshtuar’ pòrtalet.

Një ndër to ishte komenti epik ku një fans thoshte: Për’Puthen 4, vitin tjetër duhet të bëhet në teatër sepse do ishte shfàqja më e suksesshme e gjitha kohërave në Shqipëri.

Në fakt edhe pse íroni, “Për’Puthen” më shumë se një emísion dashurie po kthehet një ‘shkollë aktorash’ duke rívalizuar denjësisht Akademinë e Arteve.

Makina e se vërtetës; A janë vajzat e sinqerta? – Përputhen Prime, 7 Shkurt  2021 - YouTube