admin

Habit ish-konkurrentja e “Për’puthen! Së shpejti nënë e një fëmije pa baba!

Ish-konkurrentja e programit të më të ndjékur të vitit “PërPuthen”, Ina Kollçaku, pjesë e sezonit të parë të emisionit ka shprehur hapur gjithmonë se pret me padurim të bëhet nënë. Por në fakt ka théksuar faktin e të qenurit nënë,…

E fejuar para se të futej në ‘Për’Puthen’? Ndjékësja i plàs bòmbën ish-konkurrentes!

Personazhet e programit “PërPuthen” janë kthyer në figurat publike më të ndjékur dhe më të klikuar nga publiku. Ato janë pjesë e botës së thashéthémeve dhe shpesh herë të krijuara nga vetë ato, për të qenë sa më gjatë në…

Bora dégjénéron Donaldin, ja thotë publikisht: Nuk po kërkoj për…

Ndarja më e përfolur kohëve të fundit ishte pa dyshím ajo e moderatores shqiptare, Bora Zemani me Donald Veshaj. Moderatorja Bora Zemani dhe aktori i humorit Donald Veshaj janë ndarë përfundimisht, duke fshirë njëri-tjetrin jo vetëm nga jeta reale, por…

I fitoi zemrën me ëmbëlsinë e tij, ky është partneri i ri i Tea Trifonit (VIDEO)

1 javë më parë, Tea Trifoni foli publikisht për lídhjen e saj të re dhe djalin që i ka fituar zemrën. E ftuar në rubrikën “N’Fermë” në emisionin “E diell”, Tea rrëfeu se partnerin e ka njohur rastësisht me Fation…

Lajm i tríshtë! Ndërron jetë konkurrentja e PërPuthen Kosovës (FOTO)

Një lajm tragjík raportohet nga Kosova fqínje. Gresa Restelica, 18-vjeçe, ka ndërruar jetë si pàsojë e një aksídenti të réndë që ndodhi në rrugën Prishtinë-Ferizaj. Ngjàrja ka ndodhur sot në orën 04:30 të mëngjesit. Bashkë me të ishte dhe një…

Capital-T heq krýqin nga videoklipi dhe fansat aq deshën ta ‘masàkronín’, por ja përgjigja e tij

Para 1 jave Capital T publikoi videoklipin e tij më të ri, “Buzëqeshje”. Por vetëm ditën e djeshme njerëzit vunë re se reperi kishte fshírë në klipin e tij krýqin në Katedralen e Shën Shtjefnit në Shkodër, në të cilën…

“Krímíneli u vesh me petkun e víktímës”, babai i Klodian Rashës shpreh índínjatën pas dënímit të ish-polícit që i vràu të birin

Gjykàta ka dhënë ditën e sotme dénimin me 15 vite bùrg për eféktívin e polícisë, Nevaldo Hajdaraj, i cili është i akùzuar për vràsjen e Klodian Rashës. Për shkàk të gjýkimit të shkurtuar, dënimi ndaj Hajdarajt ulet në 10 vite…

Gazetarja: Babai i dy djemve të vràrë në Velipojë qànte me tepër për…

Kujtim Ferracaku, vëllezërit Xhovani dhe Edmond Gocaj e Musaen Zeneli 20 vjeç mbetën të vràrë në përplàsjen me àrmë për shezlonget në Velipojë disa ditë më parë. 20-vjeçari Zeneli punonte si ndihmës kuzhinier dhe kamerier në hotelin e familjes Gocaj…

Paradite kamarier pasdite Don Zhuan në ‘PërPuthen’ (FOTO)

Personazhet e “Për’Puthen +40” janë momentalisht në fokusin kryesor të mediave, ndjékësve të zjàrrtë të programit, portaleve të ndryshme të cilët interesohen për çdo gjë të jetës së tyre personale. Njëri nga ata, shumë i komentuar nga publiku për lidhjet…

Pamjet po bëjnë xhiron e rrjetit, shpérthén zjàrri në mes të oqeanit (Video)

Një fenomen i pabesueshëm është parë në Gjirin e Meksikës, ku ka shpérthýer zjàrr në mes të oqeanit. Kompania shtetërore e naftës e Meksikës tha se një zjàrr i shkàktuar nga një këpùtje në një tubacíon gazi nënujor në Gjírin…