Lajme

Man.United lë prapa Juven, Chelsean dhe Liverpoolin në garën për yllin e Barçës (FOTO)

Sipas mediave spanjolle, Manchester Unitedi është duke i prirë garës për shërbimet e Ousmane Dembele, i cili mund të largohet nga Barcelona gjatë verës së ardhshme si lojtar i lirë.

Francezi ka kontratë me katalunasit deri në fund të sezonit aktual dhe sipas Sport.es, nuk e ka në plan që ta vazhdojë qëndrimin.

Katalunasit nuk mund t’i ofrojnë rritje page për shkak të probleme financiare të klubit, ashtu që rinovimi nuk pritet të ndodhë.

Dembélé, symbol of Bartomeu's "disastrous inheritance" at Barça

Barca dëshiron të dijë për planet e tij deri në fund të këtij muaji, ndërkohë që raportohet se klubi tashmë e ka bërë ofertë.

Porse Dembele nuk e ka në plan që ta nënshkruajë kontratën e re, ashtu që Manchester Unitedi është duke kryesuar garën për transferimin e tij.

Juventusi, Chelsea dhe Liverpooli, janë klubet tjera të interesuara për shërbimet e 24-vjeçarit.Braking' with Dembélé: He did not play against Cornellà and continues his  set-up

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *