Chiesa ti je? Ja çfarë rasti humbet ylli i Juves me Italinë (VIDEO)

Një gabim i rrallë nga Federico Chiesa. Yll]i i Juventus ka patur një mundësi të artë për të kaluar në avantazh Italinë kundër Belgjikës në finalen për vendin e tretë të Nations League.

Chiesa ka dalë i vetëm para Courtois, por ka humbur ekuilibrin në momentin që do të godíste topin.

Italia e ka zënë vendin e tretët në Ligën e Kombeve, pasi mposhti 2-1 Belgjikën.

Golat për Azzurët i shënuan Nicolo Barella dhe Domeni Berardi, ndërsa për belgët realizoi Charles De Ketelaere.

Italia ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.99, me Belgjikën që u vlerësua 6.81.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë Berardu që u notua me 7.8. Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Moise Kean që u vlerësua m 6.3.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *