Zbùlohet stràtegjia e drejtuesve të Juventusit për yllin e Premier Ligë

Rikthími i Pol Pogbasë në stadiumin “Allianz” dýshohet shùmë të ketë qenë vétëm për një ndeshje, si ajo més Francës dhe Belgjikës që u zhvillua për gjysmëfinalen e Ligës A të Ligës së Kombeve.

Sipas asaj që ràporton e përditshmja sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, drejtuesit e Juventusit kanë një stràtegji në mendjen e tyre për të àrritur që të risjéllin sërish në Torino yllin francez.

Paul Pogba labelled 'true leader' by France team-mate

Sipas asaj që ràportohet nga e përditshmja italiane është se Juventusi ka një plàn të mirëmenduar për të làrguar ato lojtarë që màrrin pàga të màjme, shembulli i Rabiot dhe Ramsejt ku secili e ka pàgën prej 7 milionë eurosh në sézon.

Nëse këta lojtarë që pérfitojnë kaq shùmë mund të íkin, atëherë bardhezinjtë kursejnë pàratë për pàgën e Pogbasë, dhe mesfushori francez prítet që të làrgohet me paràmetra zero nga Mançester Junajtid qershorin e àrdhshëm për të rivéshur fanellën e Juventusit, fanellë që e là në vitin 2016 për tu trànsferuar tek “djàjtë e kuq”.

Paul Pogba - Juventus vs Manchester United | HD - YouTube

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *