Lajme

Newcastle në bisedime për të bërë transferimin e yllit të Barcelonës (FOTO)

Newcastle United thuhet se është në bisedime për ta bërë Philippe Coutinho transferimin e tyre të parë, pas kalimit nën pronësi të sheikëve nga Arabia Saudite.

Të enjten, mijëra tifozë të Magpies u mblodhën jashtë Parkut të St James për të festuar shitjen e klubit nga Mike Ashley në një konsorcium të mbështetur nga Fondi i Investimeve Publike të Arabisë Saudite.

Me fonde të reja që i vendosin ato ndër klubet më të pasura të futbollit në botë, duket se do të sjellë një aktivitet shumë interesant dhe ambicioz në tregun e transferimeve nga Newcastle.

Seven potential statement signings for Newcastle: Coutinho, Dembele... -  Planet Football

Dhe sipas Diario Sport, bisedimet tashmë janë zhvilluar me përfaqësuesit e mesfushorit të Barcelonës gjatë verës.

Përfundimi i blerjes u vonua dhe kështu një marrëveshje nuk ndodhi, por ish -lojtari i Liverpoolit thuhet se është i hapur për një kthim në Ligën Premier.

Megjithëse vlera e tij kanë rënë vitet e fundit, transferimi i Coutinhos do të ishte një sinjal i fuqishëm se ata duan ta dërgojnë klubin në një nivel të lartë.

Coutinho could be billionaire Newcastle's first big signing

Barcelona e bëri brazilianin blerjen e tyre më të shtrenjte në janar të vitit 2018 kur e morën atë nga Liverpooli në një marrëveshje prej 142 milionë funtesh.

Vlera e tij aktuale, sipas Barcelonës, thuhet të jetë rreth 42.4 milionë funte.

Reprezenutesi brazilian mund të shitej në afatin kalimtar të verës, por përfundoi duke qëndruar në Camp Nou, duke filluar tre ndeshje për Blaugranasit deri më tani këtë sezon. Newcastle United race for highly coveted midfielder Coutinho

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *