Lajme

Gazetarja: Babai i dy djemve të vràrë në Velipojë qànte me tepër për…

Kujtim Ferracaku, vëllezërit Xhovani dhe Edmond Gocaj e Musaen Zeneli 20 vjeç mbetën të vràrë në përplàsjen me àrmë për shezlonget në Velipojë disa ditë më parë.

20-vjeçari Zeneli punonte si ndihmës kuzhinier dhe kamerier në hotelin e familjes Gocaj dhe nuk kishte aspak lídhje me ngjàrjen. Madje ajo ishte dita e parë e punës.

Pas vràsjes, babai i vëllezërve Gocaj tha për mediat se ju vrànë dy djemtë dhe jeta për të nuk ka më vlerë.Por sipas asaj që raporton korrespondentja e ‘KlanNews’ në Shkodër, Emi Kalaja, në një lídhje për emisionin Opinion në TV Klan, ka zbùluar të tjera detaje për ngjàrjen.

Babai i djemve Gocaj nuk ka qenë në dijeni për përplàsjen dhe e mësoi vetëm pas dëgjoi të shténat. Sipas gazetares, ai ka qàrë më shumë për kamarierin 20-vjeçar Musaen Zeneli se sa për djemtë e tij.

“Dua të them edhe një detaj tjetër. I ati i Edmond dhe Xhovani Gocaj në momentin që ka ndodhur ngjàrja, ka qenë duke fjetur, nuk ka patur dijeni fare, ka dëgjuar krísmat. Stafi i qendrës shëndetësore të Velipojës thonë që qànte me ngàshërim më shumë se për dy djemtë e vràrë, për djalin jetím që kishte amànet. Dhe ka qenë një ngjàrje jashtëzakonisht e tríshtë”, tha gazetarja Emi Kalaja.Ky është Xhovani Gocaj, 25-vjeçari që u vra në Velipojë, bashkë me të  vëllanë - Gazeta Mapo

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *