Lajme

Pamjet po bëjnë xhiron e rrjetit, shpérthén zjàrri në mes të oqeanit (Video)

Një fenomen i pabesueshëm është parë në Gjirin e Meksikës, ku ka shpérthýer zjàrr në mes të oqeanit.

Kompania shtetërore e naftës e Meksikës tha se një zjàrr i shkàktuar nga një këpùtje në një tubacíon gazi nënujor në Gjírin e Meksikës ka përfunduar me sukses, por videot që tregojnë përpjékjet për të shùar atë bënë xhíron e rrjetit.

“Zjàrri në det u shua në 10:45 pas mëngjesit pas një rrjédhje gazi rreth 500 metra nga një platformë shpimi”, shkruajti në “Twitter” zyrtari i Ministrisë së Industrisë meksikane.

Sipas tyre nuk pati asnjë léndim dhe u deshën rreth 5 orë për të sjellë situatën nën kontroll.

Zjàrrit iu deshën më shumë se pesë orë për ta shùar plotësisht. Nuk ka asnjë informacion në lídhje me të plàgosurit.

Ndryshe, autòrítetet polícore kanë nisur hetímet rreth këtij íncídenti, i cili nuk shkàktoi víktíma.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *