Lajme

Ish-kapiteni i Juventusit gati për Kryetar Bashkie i Torinos

Claudio Marchisio, ish-futbollist i Juventusit dhe përfaqësueses së Italisë, ka një pasion të madh për politikën. Në një intervistë dhënë, ai pranoi se do të dëshironte të merrej me diçka tjetër.

Në muajt e ardhshëm, Torino do të duhet të zgjedhë Kryetarin Bashkisë dhe në qytet shumë po pyesin nëse ish-futbollisti do të vendosë të kandidojë.

Nga Juventusi në politikë: Claudio Marchisio Kryetari i Bashkisë së Torinos? Claudio Marchisio. We must all take the field against climate change -  LifeGate

Claudio Marchisio tha se ai ishte një adhurues i madh i politikës dhe dëshiron të luajë një rol aktiv në të ardhmen. I lindur në Torino në vitin 1986, ai u largua nga futbolli në moshën 33-vjeçare. Thënë kështu, drejtpërdrejt, mund vetëm të habisë, por Partia Demokratike po mendon konkretisht për ish-mesfushorin e Italisë për rolin e kryebashkiakut të kryeqytetit Piemontez, duke testuar disponueshmërinë e tij këto ditë.

Kjo u zbulua nga “La Stampa” pas disa zërave që qarkulluan në ditët e fundit, me qendrën e majtë që kishte synime serioze të mbështetej tek ish-futbollisti, i cili në të kaluarën kishte zbuluar se po mendonte ta vendoste veten në një ide politike, pikërisht në zonën e zënë nga Partia Demokratike. Ai tha se e admironte Mario Draghi dhe zbuloi se ai ishte kontaktuar tashmë nga Paolo Damilano, një kandidat për qendrën administrative të Torinos.KA DITËLINDJEN/ Ja urimi që merr Marchisio nga Juventus dhe UEFA  (FOTO+VIDEO) – AlpeSport

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *